Şüphesiz biz insanlar farklı zamanlarda farklı eşyalarla bağ kurmuşuzdur. Bazen küçücük bir obje bile bizi zamanın derinliklerine götürür güzel ya da kötü anıları hatırlatabiliriz. Bu bağ kurma mevzusu sanırım erkeklerde biraz daha farklıdır. Bağ kurdukları eşyaların başında arabaları gelir. İnsanlar bağ kurdukları objelere isimler verirler işte bizim beethoven hikayemiz de böyle bir bağ sonucunda başlamış oldu.
Daha önceki araçlarımında isimleri oldu ev içerisinde arkadaş ortamlarında ondan hep bir şahısmış gibi bahsederiz. İsim verirken kimi renginden etkilenir. Kimi plakasındaki harflerden kimi benzettiği şeylerden isim bulur.
Ben aracımı saint bernard cinsi olan meşhur bi köpeğe benzetiyorum onun gibi hantal ve sevimli görünüyor. Sanırım çoğunuz "Harika köpek Beethoven" filmini izlemiştir. İşte bizim isim hikayemiz bu şekilde başladı.

Aracın ikinci sahibiyim ama ilk sahibi sayılırım :)
Neden böyle dediğime gelince aracı bir arkadaşımdan satın aldım. Arkadaşım bu aracı alırken ben donanımdan anlamazdı ve bana sordu bende istediğim renk ve özelliklerdeki bu aracı oluşturdum arkadaşımda sipariş geçti ve araç geldi 1 yıldan az bir süre kullandı. O zamanlar benim BMW marka bir aracım vardı ani bir kararla aracımı sattım ve arkadaşıma tiguanı satacaksan alabilirim dedim. O da daha süratli bir araç peşindeydi. Derken soluğu noterde aldık :)

Aracım aralık 2015 çıkışlı tiguanın 5N kasasının son temsilcisi. Üzerinde şu an yeni kasalarda kullanılan Euro 6 motor var bu motor 150 hp güç ve 250 nm tork yaratıyor. VW'nin yağlı olarak tabir ettiği 6 ileri DSG teknolojisi kullanıyor. 7 ilerilerin zamanla kavrama değişimi gösterdiği için 6 ileri yağlı tip tercih edilmiş. Daha sağlıklı olduğunu düşünüyorlarmış. Fakat bakımlarına dikkat etmek ve eksilmiş şanzıman yağına her bakımda baktırmak ve eksikliği toparlamak gerekiyor.

Aracım R-Line donanım olarak geçiyor. Bu donanım sadece Sport & Style donanıma ek olarak siparişte ekleniyor. Biz bu donanımı ekletirken cam tavan ve bi xenon opsiyonunu da eklettik. Bu sayede model yılının en dolusu Lounge paketle paketi eşitlemiş üzerine R line donanımı da ekstra olarak getirmiş olduk. 42.000 Euro gibi liste fiyatı vardı. Tabi euro o dönem bu kadar neşesiz bir halde değildi.

1.JPG

Aracımdan oldukça memnunum ebatlarından dolayı rüzgar direncinden fazla etkileniyor olmasına rağmen yakıt tüketimi normal seviyelerde istanbul anadolu yakası karma tüketimim 9 litre civarlarında şehir dışı ise 7 litre civarlarında geziyorum. Benzin fiyatları biraz normale inse daha memnun olabilirdik :)

Aracımda eksikliğini yaşadığım bazı şeyler var tabi ki :) Bmw aracımdan önce 2013 model 1.2 tsi jetta kullanıcısıydım ve jettaturkiye.com sayesinde aracımın üzerinde epey iyileştirme yapmıştım. Geri görüş kamerasından esp iptal tuşlarına kapı altı aydınlatmalarından otomatik katlanan aynalara kadar herşeyi yaptırdık :) Tiguan da da bazı eksikler var ve zamanla tamamlayacağız buradan da sayın forumdaşlarımız ile paylaşacağım.
Şimdilik beethoven ve benim selamlarımı almış olun ve tanışmış olalım.

WhatsApp Image 2017-04-24 at 18.05.27.jpg

IMG_3108.jpg